Oferujemy pożyczki pod zastaw nieruchomości i ruchomości, samochodu!

ul. Przemysłowa 39
61-541 Poznań

+48 697 955 730
biuro@pomocnagotowka.pl

Czy pożyczka pod zastaw samochodu się opłaca?

Od niedawna firmy pożyczkowe do swoich ofert dodali możliwość skorzystania z pożyczki pod zastaw samochodu. Na czym to wszystko polega i czy jest to zabieg opłacalny? Zapraszamy do lektury.

Kiedy taka forma pożyczki jest opłacalna?

Przeważnie ludzie, którzy decydują się na taką pożyczkę nie chcą lub nie mogą korzystać z ofert bankowych. Dzieje się tak gdy instytucje finansowe ( banki, firmy pożyczkowe ) nie rozpatrują pozytywnie naszego wniosku. Może to być spowodowane zarówno brakiej stałego dochodu jak i niekorzystną historią bankową czy wpisem do BIK, BIG. Kiedy raz po raz nasze prośby zostają odrzucane, zastaw samochodu może być jedynym wyjściem z tej sytuacji. Kiedy zatem pożyczka tego typu jest opłacalna? Kiedy mamy ustalony plan, cel, możliwość późniejszej spłaty - może być to większy kontrakt, oczekiwanie na wypłatę, spore zlecenie.

Od czego zacząć?

Jak w wielu przypadkach tak i w tym zaczynamy od wybrania odpowiedniej na dlas firmy. Warto zrobić małe rozeznanie w Internecie jak to wygląda na naszym lokalnym rynku. Naistotniejszą kwestia będzie regulamin, warunki na jakich otrzymamy pożyczkę. Kolejną czynnością będzie złożenie wniosku znajdującego się na stronie. Po tym wystarczy uzbroić się w ciepliwość i czekać na telefon ze strony pracownika.
Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, pożyczkodawca musi dostarczyć nam umowę pożyczki i przewłaszczenia samochodu w momencie braku terminowej spłaty oraz pełnomocnictwo wskazujące pożyczkodawce jako współwłaściciela samochodu.
Umowa przewłaszczenia sprawia, że jesteśmy w 49% właścicielami samochodu. Oczywiście w momencie gdy pożyczka zostanie terminowo uregulowana wszystko wraca do normy. Dodatkowo przez cały okres trwania umowy samochód jest w naszych rękach i możemy z niego korzystać.
Kolejnym krokiem będzie udanie się z umową przewłaszczenia i pełnomocnictwa do wydziału komunikacyjnego znajdującego się w naszym miejscu zamieszkania. Tam składamy wniosek na mocy którego pożyczkodawca zostanie wpisany do naszego dowodu rejestracyjnego. Czas na dokonanie tych działań to tydzień od momentu zawarcia umowy.
Po spełnieniu wszystkich formalności, wysyłamy kopie dokumentów do naszego pożyczkodawcy.

Co się dzieje po spłaceniu pożyczki?

W momencie terminowej spłaty należności, pożyczkodawca musi dostarczyć pisemne oświadczenie o zwolnieniu z zabezpieczenia. Gdy otrzymamy wszystkie dokumenty jeszcze raz musimy się udać do wydziału komunikacji. Pozostaje kwestia ponownego przerejestrowania samochodu.
Biorąc pożyczkę musimy być świadomi ryzyka. Jeśli nie uda nam się spłacić pożyczki, samochód będzie należał do firmy. Zostanie on sprzedany, a całość gotówki zostanie przeznaczona na pokrycie pozostałych należności jakie nam zostały. Jeśli suma ta nie będzie wystarczająca, pożyczkodawca może ubiegać się o zwrot pozostałej kwoty.

Jakie dokumenty będą mi potrzebne

Przede wszystkim dowód osobisty oraz dokumenty samochodu ( dowód rejestracyjny, przegląd techniczny ). W dowodzie rejestracyjnym musi być informacja wskazująca na to, że jesteśmy jedynymi właścicielami auta.
Aby proces związany z przyznaniem gotówki przebiegł po naszej myśli potrzebujemy ważnego OC samochodu. Niekiedy firmy chcą dodatkowo polisy AC lub karty pojazdu ( jeśli taką posiadamy )

Wady i zalety pożyczki pod zastaw samochodu

samochód pożyczka

Wady:
- wysokie koszty pożyczki
- nakaz przekazania współwłaności samochodu
- długa procedura
- możliwość utraty samochodu

Zalety
- możliwość pożyczenia większej kwoty pieniędzy
- brak przymusu dostarczenia zaświadczenia o swoich dochodach
- szybki proces decyzyjny

Podsumowanie

Znajdując się w ciężkiej sytuacji finansowej często pożyczka pod zastaw samochodu jest jedynym sensownym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że rynek finansowy jest bardzo duży i należy poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniej firmy. Na pewno znajdziemy taką, która idealnie wpasowuję się w nasze oczekiwania. Taką firmą niewątpliwie jest pomocnagotówka.pl dlatego zanim zdecydujesz się na podjęcie ostatecznej decyzji o pożyczce pod zastaw samochodu zgłoś się do nas.

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy!

KONTAKT

Maksimum korzyści przy minimum formalności!