Oferujemy prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości i ruchomości!

ul. Przemysłowa 39
61-541 Poznań

+48 697 955 730
biuro@pomocnagotowka.pl

Jak bezpiecznie wziąć pożyczkę prywatną?

Potrzebujesz pieniedzy ale posiadasz już zobowiązanie? Kontaktujesz się z bankami ale Twoje wnioski nie są pozytywnie rozpatrywane? Coraz więcej ofert pojawia się w Internecie od osób prywatnych. Czy to jest dobre rozwiązanie? Co powinieneś wiedzieć przed podjęciem decyzji?

pozyczka

CZYM JEST POŻYCZKA PRYWATNA?

Jest to zobowiązanie wobec osoby prywatnej, która nie prowadzi działalności jako instytucja finansowa. Może to być nasz znajomy, przyjaciel, ktoś z rodziny czy całkiem przypadkowa osoba. Wszytskie prawa związane z pożyczką prywatną znajdują sie w Kodeksie Cywilnym.
Warto podpisywać umowę pisemną na pożyczkę przekraczającą 500zł. Bedzie to zabezpieczenie dla nas w razie nieprzyjemności związanych z zaciągniętym zobowiązaniem.
firma ICAN Resarch donosi, że Polacy nie mają problemów z pożyczaniem pieniędzy. Najczęściej korzystają z usług:
- banki - 70%
- rodzina - 20%
- znajomi - 10%

JAK ZNALEŹC OSOBĘ PRYWATĄ UDZIELAJĄCĄ POŻYCZKI?

Decydując się na pożyczkę można zwrócić się np. : do znajomych czy rodziny. Unikniemy w ten sposób papierkowej roboty oraz oprocentowania. Często jednak kwota nie jest wysoka i pożyczodawca może zwrócić się z prośbą o szybszą spłatę zobowiązania.
W dzisiajszej dobie internetu najłatwiej przejrzeć kilka stron, żeby zrobić rozeznanie rynku. Często przekonują one brakiem zbędnych, dodatkowych formalności. Wystarczy wpisać w Google "pożyczki prywatne" aby znaleźć interesujące nas finansowanie . Hasła "szybka i tania pożyczka" czy "pożyczka bez zbędnych formalności" zdobywają szerokie grono potencjalnie zainteresowanych odbiorców a także pomagają w dotarciu do ciekawych ofert
Na chwilę obecną najciekawsze propozycję na rynku związane są z redukcją formalności tylko do tych, które zapewniają ochronę prawną dla Ciebie jak i pożyczkodawcy.

CZY POŻYCZKI PRYWATNE SĄ BEZPIECZNE?

Zanim zdecydujemy się na podjęcie współpracy i podpisanie umowy warto przyjrzeć się danym personalnym osoby, która daną pożyczkę udziela. Szczególnie w przypadku gdy jest to osoba nieznana. Jeśli taki pożyczkodawca nie będzie chciał udostępnić swoich danych bądź podał takie, które wzbudają Twoje wątpliwości - uważaj. Oszustów nie brakuje, szczególnie w interencie.
Dużo informacji znajdziesz na stronach tematycznych powiązanych z pożyczkami ( fora, blogi, strony branżowe ). Dodatkowym zabezpieczenim jest fakt, że fora pożyczkowe zabezpieczone są przez Komisje Nadzoru Finansowego. To własnie do nich możemy się zwrócić o pomoc w razie potrzeby.
Przeglądając i porównując oferty pożyczki prywatnej warto zwrócić uwagę warunki umowy tj.:
- całkowity koszt pożyczki
- wysokość wstępnej opłaty
- koszty związane z opóźnieniem płatności
- wysokość oprocentowania
Jeżeli powyższe informację nie są zawartę w umowie powinno dać Ci to do myślenia.
Istnieje również możlwość zabezpieczenia swojej pożyczki np. mieszkaniem ( pożyczka pod zastaw nieruchomości, pod zastaw działki czy pod zastaw mieszkania ).

PODSUMOWANIE:

Pożyczki są bezpiecznym rozwiązaniem jeżeli przestrzegamy warunków umowy. Im lepsze rozeznanie rynku zrobimy tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaniemy oszukani.
Na co należy uważać?
- pożyczki z krótkim okresem rozliczeniowym;
- pożyczki z wysoką opłatą początkową;
- pożyczki 0% ( wysokie opłaty występują po terminie spłaty )

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy!

KONTAKT

Maksimum korzyści przy minimum formalności!